kursy lotnicze, szukam !

kursy lotnicze, szukam !

Jest jakaś szkoła lotnicza, jaka proponuje licencje na drobne samoloty? Chodzi mi o taki, co pomieści cztery osoby.

Fin56

Posty: 1

 
Kocham latanie, ale na razie jest to poza moim zasięgiem. Może za kilka lat jak wygram na loterii to moje szanse wzrosną. Teraz pozostają mi tylko loty na wakacje. Interesowałem się tym i widziałem, że same koszty kursu są wysokie. Zakup samolotu to już w ogóle poza moim zasięgiem.

tadeuszek66

Posty: 6

 
Mam licencje pilota turystycznego. Mogę pilotować samoloty, których masa startowa nie przekracza 5700 kilogramów. Jestem bardzo zadowolony. Tej wolności nie da się po prostu opisać.

namok

Posty: 6

 
Mnie się marzyło otrzymanie licencji pilota, ale koszty były za wysokie. Do tego jeszcze potrzebny jest samolot. Wynajęcie jest możliwe, ale to kilkaset złotych na godzinę. Szkoda.

jajosz12

Posty: 6

 
W ośrodku szkolenia lotniczego https://szkolapilotazu.pl można uzyskać wszystkie odpowiedzi. Mają tam różne kursy dla amatorów i profesjonalistów.

Thaniell

Posty: 11

 
Z tego, co wiem licencje pilota można otrzymać, niemniej jednak trzeba też mnóstwo się uczyć. Dziś każdy może do takiego kursu pochodzić z tym, że nie wszyscy od razu zaliczają.

dof77

Posty: 12

 
Teoretycznie każdy może być pilotem, lecz żeby startować do kursy trzeba przynieść orzeczenie lotniczo-lekarskie. Nie każdy takie zdobycie, dlatego zanim ktoś zacznie sobie marzyc o pilotowaniu samolotów to należałoby byłoby zbadać czy mamy jakiekolwiek możliwości zdrowotne.

miko_poz

Posty: 3